[UKS "Victoria" Witkowice ]
Główna » 2016 » Styczeń » 14 » Maraton Krzeszowice
00:10
Maraton Krzeszowice

W 13 kolejce spotkań w ramach rozgrywek III ligi Małopolskiego Związku Piłki Siatkowej Kobiet drużyna Victorii Witkowice uległą na własnym parkiecie, wyżej notowanemu przeciwnikowi, Maratonowi Krzeszowice 0:3 (16:25, 20:25, 17:25).

Sam początek meczu w Witkowicach był wyrównany (4:5, 6:8), ale z czasem przewaga przyjezdnych zaczęła się ujawniać z całą siłą. Podopieczne Jakuba Zacharskiego odskoczyły na bezpieczną trzypunktową przewagę (8:11, 10:13), którą w miarę upływu spotkania powiększały. Set pierwszy zakończył się wynikiem 20:25.

Partia druga była przeplatanką dobrej gry raz jednej, raz drugiej drużyny. Z wysokiego "C" seta rozpoczęły krzeszowianki - Piechota, która jako pierwsza zameldowała się w polu serwisowym trzykrotnie ustrzeliła naszą libero (0:3). Kolejne pojawiające się na zagrywce zawodniczki Maratonu kontynuowały strategie ostrzeliwania Gabryś, zaś niedokładne przyjęcie skutkowało nieskończonymi atakami - przyjezdne kolejny raz tego dnia odskoczyły na kilku punktową przewagę (3:9). Po dobrej serii zagrań po stronie przyjezdnych nadszedł czas dobrej gry gospodyń. Podopieczne Płonki doprowadziły do wyrównania (11:11), a nawet wyszły na pierwsze tego dnia prowadzenie (13:11). Niestety kobieta zmienną jest- odmieniło się również naszym siatkarkom, wróciły one do serii błędnych zagrań, przez co ze zwycięstwa w secie drugim mogły się cieszyć  zawodniczki Maratonu (20:25).

Set trzeci można by nazwać egzekucją. Bezlitośnie krzeszowianki ostrzeliwały nasze przyjmujące, które nie radziły sobie z przyjęciem, Ledwo set się rozpoczął, a na tablicy wyników było już 1:8. Płonka dwukrotnie prosił o czas dla swojej drużyny, wprowadzał zmiany jednak nic w grze witkowianek nie drgnęło. Przewaga przyjezdnych z minuty na minutę się powiększała (4:13, 10:17). Siatkarkom Victorii udało się ugrać jeszcze parę punktów, ostatecznie jednak musiały one uznać wyższość przeciwniczek. Maraton wygrał seta 17:25 i całe spotkanie 0:3.

Victoria Witkowice- Maraton Krzeszowice 0:3 (16:25, 20:25, 17:25)

Victoria: Luranc, Domasik, Cibor, Radwan, K. Gawęda, Ż. Gawęda, Stramecka, Sroka, Łęcka, Treścińska, Lipka, Migdałek, Gabryś

Maraton: Dymacz, Kowalska, Nowak, Sałustowicz, Korta, Płatek, Byczek, Piechota, Lignar, Kikawiec, Bożek, Sułkowska, Satora

Wyświetleń: 840 | Dodał: admin | Rating: 0.0/0