[UKS "Victoria" Witkowice ]
Główna » 2016 » Październik » 9 » Sezon 2016/2017 Victoria- Kęczanin
07:43
Sezon 2016/2017 Victoria- Kęczanin

W inauguracyjnym, sezon 2016/2017, meczu Victoria Witkowice musiała uznać parkietową wyższość sąsiadek za miedzy. Kęczanki pokonały nasze zawodniczki 3:0 (13:25, 27:29, 23:25), jednak emocje trwały od samego końca.

Set pierwszy witkowianki zaczęły falstartem, nerwowy początek oraz błędy własne spowodowały, iż drużyna UMKS szybko odskoczyła na kilku punktową przewagę (2:5, 4:7, 8:11). Pierwsze ważne spotkanie w nowym składzie i to od razu przed własną publicznością deprymująco podziałało na podopieczne Wojciecha Płonki, które raz za razem posyłały swoje piłki tuż za pole gry, bądź prosto na ręce przeciwniczek.

Drugi set był już zdecydowanie bardziej wyrównany. Co prawda kęczanki przez długi czas kontrolowały przebieg zdarzeń w tej partii (5:8, 8:13), ale nasze zawodniczki tym razem nie pozwoliły zbytnio im odskoczyć i długo utrzymywały kontakt z rywalkami. Gospodynie prezentowały lepszą siatkówkę niż w pierwszym secie, zaczęły zatrzymywać przeciwniczki blokiem i podbijać ataki w obronie (15:17, 18:19). Do tego parę razy odgryzły się w polu serwisowym. Zaowocowało to remisem w decydującej fazie seta i grą punkt za punkt (23:23, 25:25). W końcówce jednak to podopieczne trenera Dźwigonia utrzymały nerwy na wodzy i wygrały seta 29:27.

W ostatniej, jak się miało okazać, partii tego dnia również nie zabrakło emocji. Co prawda raz jedna, raz druga drużyna popisywała się serią udanych zagrań. Witkowianki zaryzykowały w polu serwisowym i opłaciło się to (17:20), po chwili doprowadziły do kontaktu punktowego 21:22. Jednak chwila słabości kęczanek trwała krótko i zmobilizowane do zakończenia tego meczu w trzech partiach, rzuciły do ataku wszystkie siły, a i gospodynie pomogły im popełniając w samej końcówce błędy własne. UMKS wygrał trzeciego seta 25:23 i całe spotkanie 3:0.

Victoria Witkowice - UMKS Kęczanin Kęty 0:3 (13:25, 27:29, 23:25)

Victoria: Borowska, Gawęda, Myśliwiec, Stramecka, Łęcka, Włoszek, Cibor (libero) oraz Gabryś, Sroka

Kęczanin: Szpyra, Pietrzykowska, Moskal, Pałamarczyk, Witkowska, Olearczyk, Wolak (libero) oraz Szlendak, Janus, Malarz, Jóźwin, Kos, Witek (libero)

Wyświetleń: 1053 | Dodał: admin | Rating: 0.0/0